O Zetwine

Pohár dobrého vína potrebuje pútavý príbeh a ten náš sa začína v r. 2012 založením vinárstva pod značkou  Zetwine.

Naši predkovia, tak  ako väčšina ľudí žijúca v tejto vinohradníckej oblasti bola spätá s vinohradmi a výrobou vína. Nepretržite obrábali a zveľadovali vinice aj v čase totality, (keď im de facto nepatrili) a vyrábali vínko pre svoju potrebu.

Svoju lásku k vinohradom preniesli aj na mňa a tak ako  14-ročný som začal nasávať  aj odborné vedomosti  na Modranskej SPTŠ-ke. Odvtedy som úzko spojený s vinicami a vínom. Po absolvovaní školy som  prežíval  krásne  chvíle ako vinohradnícky agronóm, ale aj ťažké obdobia, keď som sa stal agronómom vo viničovej škôlke – t.z. musel som sa naučiť, ako sa robia štepy, základ nového vinohradu. Tieto skúsenosti teraz  zúročujem vo vlastnej vinici, ktorá je prvým krokom  k výrobe kvalitného vína.

Vinice  obhospodarujeme výlučne v mikroregióne Doľany s rozlohou takmer 1 ha. Spracovávať hrozno a vyrábať víno som začal dosť neskoro, ale zato s presnou víziou, bohatými skúsenosťami a rodinnou podporou. Dobré víno musí byť vyrobené z kvalitného hrozna, spracované modernou technológiou, správne uskladnené  a pútavo podávané. Spracovávame hrozno dopestované výlučne v MVO mikroregión Doľany. Snažíme sa o obnovu zašlej slávy tradičných odrôd, ako je Veltlín zelený,  Rulandské biele, Silván zelený, Veltlínske červené skoré, Rizling rýnsky, ale ponúkame aj nové odrody ako Devín a Roesler.

Vína vyrábame modernými technológiami, doprajeme im vyzrievať v dubových sudoch v klenbovej pivnici, kde pohár vína chutí najlepšie.  Ponúkame jedinečné teroirárne vína, ktoré vynikajú šťavnatými kyselinami,  ovocnými buketmi a plnou harmonickou minerálnou dochuťou.
Naša ročná produkcia je cca 4.000 ks fliaš. Špecialitkou je sladké ovocné víno vyrobené z moruše trnavskej.

Verím, že kto ochutná z našej ponuky, určite si nájde svojho favorita.   NA ZDRAVIE!